kvapka pomoci

DeVit je výživový doplnok obsahujúci prírodný vitamín D v podobe cholekalciferolu. Nosičom je MCT olej s obsahom mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom. Tento ideálny nosič zabezpečuje dokonalú vstrebateľnosť vitamínu D. Vitamín D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu, k normálnej hladine vápnika v krvi, k zdravým kostiam, svalom a zubom. Pri vyšších hladinách v tele dokáže ovplyvňovať aj iné sústavy.

Odporúčaný denný príjem Vitamínu D

Vitamín D

Je sterodiný hormón, ktorý ovplyvňuje všetky sústavy v našom tele. Má vplyv na viac ako 2000 génov.

Optimálna hladina vitamínu D

V našom tele je 30 ng/ml (95 nmol/L).

Doplnenie vitamínu D

Je možné z potravy, zo slnka alebo užívaním výživového doplnku

Otestujte svoje vedomosti o Vitamíne D

[wp_quiz id=“74″]

Skúsenosti s DeVitom

DeVit používam na odporučenie môjho ortopéda. Ihneď po diagnostikovaní osteoporózy mi ho odporučil užívať v dávkach 4000 IU denne. Hladina vitamínu D sa mi po 8-týždňoch dostala na úroveň, s ktorou bol lekár spokojný. Subjektívne si myslím, že pri prechádzkach zvládnem väčšiu záťaž.

– Katarína, 64 rokov, Nitra –

Môj syn užíva DeVit od narodenia. Dnes už má 3 roky a sám si kvapne do úst jednu dávku denne. Vďaka tej pumpičke vždy dostane rovnakú dávku, a kvapne si to priamo do úst. Máme už z toho v podstate rituál.

– Petra, 27 rokov, Levice –

Po zranení kolena a následného naplánovania artroskopie mi traumatológ kázal užívať mesiac pred operáciou a mesiac po nej, DeVit Direct. Vraj si potrebujem čo najskôr zlepšiť hladinu Vitamínu D. Tak som dva mesiace užíval niekoľko vstrekov týždenne, po dvoch mesiacoch o polovicu menej. Zotavenie po operácii bolo rýchle a bezproblémové.

– Jakub, 33 rokov, Prešov –

Vlani mi diagnostikovali celiakiu a kvôli tomu sa mi niektoré vitamíny nevstrebávajú tak, ako by mali. Užívam DeVit Direct a som s ním spokojná. Hladina sa mi po mesiaci užívania zvýšila a tiež mám vraj výborné výsledky.

– Lucia, 42 rokov, Bratislava –

Blog

Chudnutie a vitamín D

Chudnutie a vitamín D

Ľudia s nadváhou mávajú nedostatok vitamínu D v krvi Štúdie naznačujú, že ľudia s vyšším indexom telesnej hmotnosti (BMI) a vyšším množstvom tuku v tele majú obvykle v krvi...

prečítajte si viac
Vitamín D a vegánstvo

Vitamín D a vegánstvo

Ak ste vegánom, môže byť náročné prijať každý deň dostatok vitamínu D. Mnohé z potravín s najvyšším obsahom vitamínu D, ako napríklad losos, vaječné žĺtky a sardinky, nie sú...

prečítajte si viac
Zdieľať